Pierwsze abecadło
2023-06-17
      31 maja dyrektor wręczył uczniom klas I Wyprawki Czytelnicze przygotowane przez Instytut Książki ramach kampanii społecznej „Mała książka - wielki człowiek”, realizowanej ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Celem akcji jest rozbudzanie w dzieciach miłości do książek oraz zachęcanie rodziców, opiekunów, dziadków do wspólnego, rodzinnego czytania z dzieckiem.
Wyprawka czytelnicza:
- „Pierwsze abecadło” - książka będąca zbiorem tekstów literackich znanych polskich autorów klasycznych, jak i współczesnych. Ilustracje do książki stworzyła Iwona Chmielewska.
- „Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem” – broszura - poradnik dla rodziców i opiekunów, jak wspierać dziecko w nauce czytania oraz zbiór pomysłów na zabawy dla dzieci i aktywności związane z tekstami z książki.
Wszystkim pierwszoklasistom życzymy przyjemnej lektury!

GALERIA: Pierwsze abecadło

pobierz zdjęcie ia-abecwynik.jpg.jpg