Miejsca pamięci
2023-07-10

W ciągu całego roku szkolnego dbamy o miejsca, które stanowią część naszej historii. Pamiętamy o tych, którzy odeszli,  oddając im należytą cześć.  Kształtujemy jednocześnie postawy patriotyczne  odnosząc się z  szacunkiem  do miejsc pamięci narodowej znajdujących się w naszej miejscowości.
    Mały Samorząd Uczniowski dba o - "Dąb Katyński" przy ZSP w Obrze. Samorząd SP opiekuje się "Kwaterą Katyńską" na cmentarzu parafialnym, dba o tablice pamiątkowe: Maksymiliana Tuszewskiego i Powstańców Wielkopolskich przy kościele św. Walentego, opiekuje się  Obeliskiem poświęconym  Powstańcowi Wielkopolskiemu - Józefowi Burczkowskiemu  oraz pielęgnuje grób pani Janiny Wilskiej (nauczycielki naszej szkoły).

GALERIA: Miejsca pamięci

pobierz zdjęcie m44.jpg.jpg