Gminny Konkurs Czytelniczy
2023-11-02

Konkurs jest przeznaczony dla uczniów szkół podstawowych z terenu Gminy Wolsztyn. Turniej odbędzie się w listopadzie w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Wolsztyn im. Stanisława Platera przy ul. Gajewskich 48.

➡️Celem konkursu jest popularyzowanie książek, lansowanie mody na czytanie, nobilitowanie dbałości o piękno języka ojczystego, zdobywanie umiejętności interpretacyjnych tekstów literackich.
➡️W kat. I (klasy I-III) 6 osób, natomiast w kat. II (klasy IV-VI) aż 9 uczniów rywalizowało o przejście do następnego etapu. Uczniowie mieli za zadanie przeczytać wybrany przez siebie fragment prozy w limicie czasowym od trzech do pięciu minut.
Przy ocenie jury brało pod uwagę poprawność warsztatową, jak i stronę emocjonalną przekazu.
➡️Naszą szkołę w GMINNYM KONKURSIE CZYTELNICZYM "MISTRZ PIĘKNEGO CZYTANIA" pod honorowym patronatem Burmistrza Wolsztyna reprezentować będą:
- kat. I (klasy I-III) Tymon Domagalski,
- kat. II (klasy IV-VI) Lena Krawczyk.
➡️Wszystkim uczestnikom konkursów zarówno na etapach klasowych, jak i szkolnych serdecznie dziękujemy za udział, wychowawcom i polonistkom za zaangażowanie w ideę krzewienia czytelnictwa. Nagrody w postaci książek oraz słodkich upominków dla wszystkich uczniów biorących udział w konkursie  ufundował Samorząd Uczniowski.  Dziękujemy!
Laureatom gratulujemy i życzymy POWODZENIA!

GALERIA: MIstrz pięknego czytania

pobierz zdjęcie konkurs11.jpg.jpg