XLII Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej 2019 z sukcesami
2019-03-26

Jak zawsze są to osoby, które podejmują trud opanowania stosunkowo rozległego i skomplikowanego materiału, bo interesują się tematyką strażacką, przepisów bezpieczeństwa, historią PSP i OSP. Są to prawdziwi pasjonaci, a najstarsi uczestniczą w turnieju już kilka sezonów. Tym bardziej cieszy, że są w tym roku znaleźli się nowi chętni, czwartoklasiści: Zuzanna Tomys i Bartosz Trawiński – podtrzymując niejako tradycje rodzinne. Pozostali uczestnicy to: Julianna Wajs, Martyna Reimann, Oliwia Komasa, Oskar Szcześniak, Patryk Tomys, Arkadiusz Kaźmierczak. Po etapie gminnym w SP1 w Wolsztynie, wszyscy zaklasyfikowali się do etapu powiatowego. Tam w dwóch kategoriach (15 uczniów-po pięciu z każdej gminy, z klas IV-VI; 15  z klas VII-VIII i III gimnazjum) zmierzyli się  testem pisemnym i etapem ustnym. Najbardziej szczęście dopisało Patrykowi i Oliwii, którzy zajmując pierwsze miejsca w swoich kategoriach będą reprezentować Powiat Wolsztyński w eliminacjach wojewódzkich w Koninie (27 kwietnia 2019 r.) Julianna zajęła II miejsce,  Bartosz – V, Martyna – IV.
      Wszystkim  dziękujemy za przygotowania i zaangażowanie. Oliwii i Patrykowi sił w przygotowaniach i szczęścia w Koninie. Trzymajmy kciuki!

GALERIA: Konkurs strażacki

pobierz zdjęcie img0276.jpg.jpg