Wycieczka Ogniska Misyjnego do Poznania
2018-10-03
     Towarzyszyli nam trzej klerycy  z Wyższego Seminarium Duchownego z Obry.  Bracia mieli  w tym czasie praktyki w szkole i zgodzili się nam towarzyszyć. Punktem kulminacyjnym wyprawy były odwiedziny redakcji "Dróg Misyjnych". Po raz pierwszy mieliśmy okazję tam gościć. Pan redaktor opowiedział nam, jak wygląda praca w redakcji  oraz w jaki sposób przeprowadza się wywiad. Następnie odbyły się warsztaty dziennikarskie. Okazało się, że nie  jest łatwo nauczyć się tej sztuki. Wiele trzeba się natrudzić, aby zostać  dziennikarzem z prawdziwego zdarzenia,  a  nasi uczniowie  poradzili sobie świetnie z zadaniem dziennikarskim.
       Po pierwszych "redakcyjnych szlifach" obejrzeliśmy film pt.:"Krzysiu, gdzie jesteś". Niektórzy z nas dosyć sceptycznie podeszli do tytułu - jednak niepotrzebnie. Film zarówno młodym i dorosłym ludziom daje dużo do myślenia i odkrywa, co tak naprawdę w życiu jest ważne. Polecamy go wszystkim  osobom, zwłaszcza zagonionym i zapracowanym.
      Serdecznie dziękujemy Ojcu Proboszczowi za pomoc w zorganizowaniu wycieczki oraz Pani Dyrektor i Wicedyrektor. Dzięki wyjazdom czujemy się bardziej zintegrowani, co nam zapewne pomoże w obecnym roku szkolnym lepiej działać na rzecz misji i misjonarzy w odległych krajach, a zwłaszcza tam, gdzie nasza działalność poprzez modlitwę i pomoc materialną przyda się innym, bardziej potrzebującym. Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy wsparli nasze działania poprzez zakupienie "papieskiej kremówki".
      Jednak nie osiadamy na laurach i kolejnym pomysłem będzie akcja "świąteczny piernik".  Liczymy również na waszą pomoc w organizacji przedsięwzięcia, czy to poprzez dostarczenie pierników do dekoracji, czy to poprzez ich  kupno. Ozdoby i świąteczne pierniki będą rozprowadzane po Mszach Świętych przed kościołem św. Jakuba w Obrze w  dniu 9 grudnia 2018 roku.
     Dzięki waszej pomocy chcemy wesprzeć akcję pt.: "Szklanka mleka" tym razem dla dzieci argentyńskich. Często jest to jedyny ciepły posiłek, który otrzymują  w ciągu dnia. Zachęcamy do pomocy i życzymy, aby  rok szkolny i katechetyczny 2018/2019  był dla wszystkich owocny. Szczęść Boże!

GALERIA: Wyjazd ogniska misyjnego

pobierz zdjęcie img20180926101616.jpg.jpg