czcionka: Zmiana wielkości czcionek Zmiana wielkości czcionek Zmiana wielkości czcionek
kontrast: A A
Sukces Karoliny
2017-06-06

     Wszystko zaczęło się od tego, że polubiła język polski i solidnie przygotowywała się na każdą kolejną lekcję oraz nie żałowała czasu na czytanie książek- lektur oraz powieści młodzieżowych, których nie brakuje w naszej szkolnej bibliotece. Solidna praca i zapał zaprocentowały już wkrótce…
     W listopadzie Karolina, podobnie jak i inni uczniowie, przystąpiła do szkolnego etapu Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego. W tegorocznej edycji nosił on nazwę „ Nasi rówieśnicy”. Przeszła do etapu rejonowego, który miał miejsce w listopadzie w Lesznie. Oprócz wiedzy językowej, musiała wykazać się znajomością kilku lektur będących nowościami na rynku wydawniczym oraz obejrzeć film z życia nastolatka. Wspomniane książki to: Eric Emmanuel Schmitt: Oskar i pani Róża,  Jadwiga Korczakowska: Spotkanie nad morzem czy Jimmy Liao: Dźwięki kolorów.
     Karolina z powodzeniem pokonała i ten etap, a w marcu wzięła udział w ostatnim -wojewódzkim i została laureatką. Tym razem musiała napisać dłuższe wypracowanie w oparciu o dotychczasowe i kolejne lektury: Renata Piątkowska: Która to   Malala?,  Barbara   Kosmowska: Sezon  na   zielone kasztany,  Marcin  Szczygielski: Arka czasu i  Rice  Ben: Pobby i Dingan. W dniu 26 maja wzięła udział w uroczystości wręczenia tytułów laureatów  w Kuratorium Oświaty w Poznaniu.
     Karolina nie osiadła jednak na laurach i wystartowała w szkolnym etapie Powiatowego Konkursu Ortograficznego Dyktando 2017. Postanowiła wykorzystać swoją wiedzę ze znajomości  pisowni - w  końcu  czytanie  książek  dało  jej  świetny  warsztat. I tym razem nie zawiodła, bo w etapie powiatowym zajęła II miejsce i została Wicemistrzynią Ortografii 2017.
     Serdecznie gratulujemy Karolinie ogromnych sukcesów i życzymy następnych w nowym roku szkolnym, kiedy wg reformy oświaty będzie ona uczennicą klasy siódmej szkoły podstawowej.GALERIA: Sukces Karoliny

pobierz zdjęcie zp.kuratorem.jpg.jpg
pobierz zdjęcie nascenie.jpg.jpg
redaktor: Justyna Waśko  
<- powrót
Gimnazjum im. prof. Tadeusza Tuszewskiego w Obrze

e-mail: szkolaobra@interia.pl


Szkoła Podstawowa im. Misjonarzy Oblatów w Obrze

tel: 683841227

e-mail: szkolaobra@interia.pl


Przedszkole w Obrze

Szkolna 19

tel: 683841227

www: www.przedszkoleobra.bior.pl
 liczba odwiedzin: 765657      online: 1