2017-09-27

Pragniemy poinformować, iż w naszej Szkole realizowany jest projekt pt.:

„Wyrównanie szans edukacyjnych uczniów”
Projekt konkursowy jest wdrażany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Wielkopolskiego , Działanie 8.1.2 Kształcenie ogólne, współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w  ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Projekt wdrażany jest od września 2017 r. do marca 2019 r.

Celem głównym projektu jest podniesienie jakości i efektywności kształcenia ogólnego, wparcie uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych, rozwijanie kompetencji kluczowych oraz właściwych umiejętności i postaw niezbędnych do funkcjonowania na rynku pracy a także wzrost wiedzy i wiadomości w zakresie kierunków kształcenia poprzez udział w zajęciach z doradztwa edukacyjno-zawodowego.

W ramach projektu zaplanowano:

Wsparcie uczniów, które polegać będzie na realizacji zajęć dodatkowych: dydaktyczno-wyrównawczych, warsztatów, kół zainteresowań oraz zajęć specjalistycznych

Wsparcie  nauczycieli w zakresie podwyższania kompetencji na rzecz rozwijania u uczniów kompetencji kluczowych oraz pracy wykonywanej z uczniami ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi

Doposażenie pracowni w sprzęt niezbędny do prowadzenia doświadczeń oraz pomoce specjalistyczne