Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w lekkiej atletyce.
2018-09-12
      Po intensywnych przygotowaniach podczas obozu sportowego, który odbył się w Rewalu w dniach 19-28 sierpnia, bardzo dobrze wystartowali uczniowie naszej szkoły. Najlepiej zaprezentował się Konrad Przybyła, który w pchnięciu kulą, zdobył brązowy medal posyłając kulę na odległość 10m i 72 cm. Konrad wystartował także w drugiej konkurencji, w rzucie dyskiem i zajął w niej tak nie lubiane przez sportowców IV miejsce. Na uwagę zasługują miejsca innych naszych uczniów:

- Zosia Kata w rzucie dyskiem zajęła VII miejsce i  X miejsce w pchnięciu kulą,

- Łukasz Górniak w skoku w dal zajął IX miejsce i IV miejsce w sztafecie 4x100 m,

- Tobiasz Kozłowski w rzucie oszczepem uplasował się XII miejscu.

18 września na stadionie miejskim w Wolsztynie odbył się Miting Lekkoatletyczny kl. VII,VIII i III klas gimnazjum. Miejsca medalowe i wartościowe wyniki uzyskali:

- Łukasz Górniak zajął I miejsce w skoku w dal, uzyskując bardzo dobry wynik 5,56 m. Rekord gimnazjum wynosi 5,60 m

- Konrad Przybyła zajął I miejsce w rzucie dyskiem i II miejsce w pchnięciu kulą,

- Zosia Kata zajęła II miejsce w rzucie dyskiem z rekordem życiowym 24,40 m i II w pchnięciu kulą,

- Małgorzata Wacke zajęła I miejsce w skoku wzwyż z wynikiem 135 cm.
- Maria Milanowska zajęła I miejsce w biegu na 600 m,

- Tobiasz Kozłowski uplasował się na II pozycji w rzucie oszczepem.