Mała Książka - Wielki Człowiek
2021-10-28
      Każde dziecko w wieku przedszkolnym (od 3 do 6 lat - roczniki 2015-2018), które przyjdzie do biblioteki otrzyma w prezencie wyjątkową Wyprawkę Czytelniczą.Jest to książka „Pierwsze czytanki dla...” oraz broszura dla rodzica „Książką połączeni, czyli przedszkolak idzie do biblioteki”.
     Oprócz tego przedszkolak otrzyma kartę do zbierania naklejek i zakładkę do książki. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem co najmniej jednej książki Mały Czytelnik dostanie naklejkę na swoją kartę z wizerunkiem zwierzaka. Po zebraniu dziesięciu naklejek zostanie uhonorowany imiennym dyplomem Pamiętajmy, że dzieci, które wychowują się pośród książek są bardziej pewne siebie, mają większy zasób słownictwa oraz dobrze rozwiniętą wyobraźnię. Projekt „Mała Książka – Wielki Człowiek” skierowany jest do dzieci w wieku przedszkolnym. Kampania realizowana przez Instytut Książki zachęca rodziców, dziadków i opiekunów do tzw. czytania pokoleniowego i przypomina o roli książki w życiu każdego dziecka. Akcja ma zachęcić rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem.

GALERIA: Mała Książka - Wielki Człowiek

pobierz zdjęcie wyprawka.jpg.jpg