Konkurs o św. Janie Pawle II
2021-02-11
      Z inicjatywy ojca Proboszcza Karola Bucholca OMI, uczniowie naszej Szkoły Podstawowej, im. Misjonarzy Oblatów wzięli udział w konkursie plastycznym pt. „Odblask Tajemnicy”. Uczestnicy musieli wykonać pracę dowolną techniką plastyczną.
      Tematem szczegółowym konkursu była „Droga świętości Jana Pawła II od domu rodzinnego do Domu Ojca w Niebie.” Udział w konkursie był odpowiedzią na list Jana Pawła II do artystów z roku 1999. Papież wtedy powiedział, że: „Dla wszystkich wierzących i niewierzących, dzieła sztuki inspirowane przez Pismo Święte pozostają jakoby odblaskiem niezgłębionej tajemnicy, która ogarnia świat i jest w nim obecna.”
      Podziękowania i wyróżnienia z nagrodami otrzymały następujące dzieci: Julia Wolnik, Julianna Wajs, Piotr Jakubowski, Kinga Miśko i Zuzanna Tulińska. Uroczyście wręczono podziękowania i nagrody w kościele parafialnym św. Jakuba Większego w Obrze, prowadzonym przez Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.
      Dziękuję za pomoc katechetom: panu Pawłowi Rychłemu, pani Danucie Derwich oraz Dyrekcji Szkoły, która zachęciła do twórczej pracy.Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy licznych sukcesów. Niech wstawiennictwo świętego Rodaka Jana Pawła II prowadzi Nas do świętości.

o. Proboszcz
                                                                                                                                                     Karol Bucholc OMI