Konkurs BRD - etap powiatowy
2013-04-20

17 kwietnia 2013 roku w Chobienicach odbył się finał powiatowy XXXVI Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W szranki stanęło 11 szkół podstawowych i 11 gimnazjów Powiatu Wolsztyńskiego. Po raz kolejny niepokonani okazali się uczniowie z Obry, którzy zarówno w kategorii szkół podstawowych, jak i gimnazjum zajęli I miejsce. Szkołę Podstawową reprezentowali: Dominika Lorenz, Radosław Waśko i Hubert Horowski, a Gimnazjum: Mirosława Jokiel, Norbert Ciesielski, Karol Wajs.
     W pierwszym etapie sprawdzono wiedzę dotyczącą znajomości przepisów ruchu drogowego. Uczniowie otrzymali test składający się z 25 pytań. Wachlarz pytań był szeroki i do poprawnego rozwiązania testu niezbędna była gruntowna wiedza z zakresu prawa o ruchu drogowym.  Dominika Lorenz i Radosław Waśko  uzyskali  po 24 punkty. Tą samą liczbę punktów zgromadziła Mirosława Jokiel  wygrywając konkurencję wśród gimnazjalistów.
    Konkurencje praktyczne składające się na drugi etap konkursu okazały się nie lada wyzwaniem dla uczestników turnieju. Tylko Mirce Jokiel udało się bezbłędnie pokonać tor przeszkód.
     Gratulujemy zwycięzcom oraz opiekunowi obu drużyn, pani mgr Justynie Waśko, która od wielu lat z samymi sukcesami przygotowuje uczniów do tego konkursu. Przed nimi etap wojewódzki. Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia!

GALERIA: BRD 2013 - etap powiatowy

pobierz zdjęcie k118.jpg.jpg