Rekolekcje szkolne i Dzień Patrona Szkoły2023-04-10
      W kaplicy seminaryjnej diakoni i klerycy: Karol, Kamil, Artur, Mikołaj i Adam pomogli nam pięknie przygotować się do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Poprzez pilny udział w rekolekcjach: wysłuchanie słowa Bożego, przyjęcie sakramentu pojednania, obejrzenie scenek  biblijnych, wspólny śpiew, z zaangażowaniem  przygotowywaliśmy się do przyjęcia Pana Jezusa w komunii świętej. Ostatni dzień wspólnotowych rozważań zakończyliśmy bardzo intensywnie, ponieważ uczestniczyliśmy we Mszy Świętej kończącej rekolekcje, której przewodniczył Ojciec Proboszcz Grzegorz Rurański.  Podczas nabożeństwa w procesji z darami, ofiarowaliśmy na cel misyjny pieniądze, zebrane w Niedzielę Palmową. Ze sprzedaży ozdób i  mazurków wielkanocnych udało się zebrać przeszło 800 zł, za co serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom.
      Po Mszy Świętej pani Ewelina Benysek zaprosiła „zajączka”, który rozdał   dzieciom prezenciki świąteczne i wywołał wiele uśmiechów na twarzach uczniów. Następnie odbyło się przedstawienie w auli seminaryjnej z okazji dziewiątej rocznicy nadania Szkole Podstawowej w Obrze imienia Misjonarzy Oblatów. Występ przygotowało Ognisko Misyjne, czyli uczniowie klasy 6b i 2a. Przypomnieliśmy naszym uczniom kim jest  Patron Szkoły, skąd mamy czerpać wzór i kogo naśladować w codziennym życiu, by być dobrym człowiekiem.
     Serdecznie dziękujemy panu Krzysztofowi Reimannowi za pomoc w przygotowaniu pokazu multimedialnego oraz wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia i zorganizowania przedstawienia. Ostatni dzień rekolekcji zakończył się zwiedzaniem Muzeum Misyjnego oraz obejrzeniem filmu o Miłosiernym Ojcu. Życzymy wszystkim, aby Chrystus Zmartwychwstały towarzyszył nam, nie tylko w Święta Zmartwychwstania Pańskiego, ale i w całym naszym życiu.