Światowy Dzień Świadomości Autyzmu2023-04-03
       Autyzm jest tajemniczym zaburzeniem, u podstaw którego leży nieprawidłowa praca mózgu. Osoby autystyczne mają problemy z komunikacją, postrzeganiem świata oraz rozumieniem relacji społecznych. W odmienny sposób odbierają wrażenia zmysłowe. Autyzm jest jednym z najczęściej występujących zaburzeń rozwojowych, ale wciąż niewiele o nim wiemy. Dzień Świadomości Autyzmu jest po to, by to zmieniać.
      2 kwietnia przypada Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, w naszej szkole święto to obchodziliśmy ostatniego dnia marca. Uczniowie, nauczyciele i pracownicy naszej szkoły solidaryzujący się z osobami ze spektrum autyzmu założyli w tym dniu niebieskie elementy garderoby i przynieśli niebieskie przedmioty. Przygotowano dla wszystkich niebieskie, papierowe serca, a w korytarzach rozwieszono plakaty z informacjami dotyczącymi cech i zachowań dzieci autystycznych i z zespołem Aspergera. Wykonano również okolicznościową gazetkę. Pamiętajmy, że osoby autystyczne żyją wśród nas.