Szkoła kolorowych skarpetek i wyjątkowych tornistrów2023-03-23
       Dnia 21.03.2023 r. w Światowym Dniu Zespołu Downa nasi uczniowie solidarnie założyli kolorowe skarpetki.  Data  jest nieprzypadkowa – zestawienie tych liczb odnosi się do trisomii 21. pary chromosomów, charakterystycznej dla osób z zespołem Downa. Po raz pierwszy opisany przez angielskiego lekarza Johna Langdona Downa już w 1886 roku, bardziej szczegółowo zbadany w latach 50. XX w. przez francuskich lekarzy pod przewodnictwem dr. Jerome’a Lejenu’a. Światowy Dzień Zespołu Downa, ustanowiony z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa w 2005 r., od 2012 r. obchodzony pod patronatem Organizacji Narodów Zjednoczonych, a jego symbolem stały się kolorowe skarpetki. Celem  tej inicjatywy jest zwiększenie świadomości społecznej na temat zespołu Downa oraz promowania integracji i równości wszystkich ludzi.
      Również w tym dniu nasi uczniowie zamiast szkolnych plecaków spakowali podręczniki i inne szkolne przybory do bardzo nietypowych i jednocześnie bardzo pomysłowych pojemników. Były wśród nich: wózki, garnki, pojemniki na narzędzia, taczki, samochody, kosze, torby na zakupy itp.