Konkurs recytatorski2023-03-22
         Dobrze się złożyło, bo w naszej szkole właśnie wtedy odbył się szkolny etap powiatowego konkursu recytatorskiego pt. „Mali Recytatorzy” w kategorii klas IV-VI i VII-VIII. W sali 102 swoje interpretacje wierszy polskich poetów przedstawiło 23 uczestników. W repertuarze znalazły się wiersze: Jana Brzechwy, Michała Daniela Mordarskiego, Marii Konopnickiej, Hanny Łochockiej, Juliana Tuwima, Wisławy Szymborskiej, Marii Terlikowskiej, Ludwika Jerzego Kerna, Juliusza Słowackiego, Romana Pisarskiego, Andrzeja Waligórskiego, Haliny Poświatowskiej, Małgorzaty Strzałkowskiej, Jerzego Ficowskiego, Tadeusza Śliwiaka i Łukasza Dębskiego.
        Do etapu gminnego zakwalifikowali się:
 W kategorii  klas IV-VI:
  I miejsce - Wiktoria Reimann kl. 4b
 II miejsce- Ewa Skrzypczak kl. 4b
III miejsce- Artur Kałka kl. 5a

Wyróżnienia otrzymali : Lena Krawczyk, Adrian Matysik, Valentina Chabaniuk i Natasza Matysik.

W kategorii VII-VIII:
   I miejsce Zuzanna Tomys kl. 8b
 II miejsce Weronika Adamczak kl. 8a
III miejsce Maria Waśko kl. 8b.

Wyróżnienie: Kinga Miśko kl.8a
        Wszystkim laureatom i wyróżnionym serdecznie gratulujemy i dziękujemy za ogrom pracy włożony w przygotowania. Życzymy dalszych sukcesów i nieustającej miłości do słowa recytowanego. Nad organizacją i przebiegiem konkursu czuwały panie polonistki - Małgorzata Andrys i Marta Poniedziałek.