Naj...fajniejsze FERIE Z BIBLIOTEKĄ2023-02-14
       "Dzień z Olafem" to tematyczne hasło pierwszego dnia.  Głośno czytaliśmy opowieści z książki "Kraina lodu". Powstały piękne prace plastyczne w wersji XXL- Olaf z płatków kosmetycznych. Były też krzyżówki, tematyczne kolorowanki, wykreślanki.
       Dzień drugi - "To ja pingwin". Dzieci poznały "Teatrzyk Kamishibai" (teatr obrazkowy). Czytaliśmy opowieści o przygodach pingwina Pingo. Część I -"Nieznośne śmieci w oceanach" i część II - "Kreatywny recykling i tajemnicza skrzynia". Zajęcia kreatywne - "Butelkowy pingwin" czyli pingwin ze zużytej butelki plastikowej. Były też gry i zabawy!
       Dzień trzeci - "Baśnie z różnych stron świata"- Czytanie baśni eskimoskiej "O starym pasterzu Lamu i jego wiernym psie" oraz przepięknie  ilustrowanej baśni buriackiej "Angara - córka Bajkała”. Powstały także piękne, kolorowe "lampioniki" wykonane różną zdobniczą techniką.
       Dzień czwarty -  Gra towarzyska "5 sekund" w zmienionej, naszej wersji. Uczestnicy zajęć podzielili się na trzy drużyny. Zadaniem drużyn było najpierw nadanie nazwy a potem wybór lidera, który udzielał odpowiedzi na zadane pytania. Tego dnia poznaliśmy także   " Muminki" szwedzkiej autorki T. Jansson, a porze "lunchu" zajadaliśmy się pysznymi tostami.
        Dzień piąty - "Walentynek czar". Wspólne czytanie zabawnego opowiadania "Przepis na miłość" oraz wspólne śpiewanie utworu "Nic dwa razy..." Sanah do słów Wisławy Szymborskiej. Zaznajomienie z sylwetką noblistki i tegoroczną Patronką Literacką. Ćwiczenia kreatywne - czyli, kartki walentynkowe i wykonanie gazetki ściennej o tematyce walentynkowej, która ozdobi szkolny korytarz. Zajęcia upłynęły w miłej i radosnej atmosferze, a naszym dzieciom nie brakowało kreatywności i zaangażowania w ich realizację. Do zobaczenia za rok!