Wycieczka młodych naukowców do Zielonej Góry2022-05-17
      Celem wyjazdu było zdobycie wiedzy chemicznej i historycznej w sposób empiryczny. Pierwszym punktem  zwiedzających zostało Centrum Nauki Kepler w Zielonej Górze, gdzie uczniowie mogli przeprowadzić samodzielnie doświadczenia chemiczne i zobaczyć z bliska zjawiska wykonywanego przez fachowców. Drugim punktem zwiedzania były zajęcia z ubijania masła, które odbyły się na terenie  Muzeum Etnograficznego  w Ochli. Uczniowie mieli okazję poznać historię masła oraz samemu ubić i skosztować wyrobione przez siebie masło. Następnie, wycieczkowicze udali się na zwiedzanie  domostw znajdujących się w/w Skansenie. Dzięki pani przewodnik, uczniowie mieli możliwość  zobaczyć dom szewca, młynarza, czy dawną szkołę. Na koniec, odbyło się integracyjne ognisko z pieczonymi  kiełbaskami i wspólnym śpiewem.