Pasowanie na czytelnika biblioteki2022-06-20
       W tym dniu odbyło się PASOWANIE NA CZYTELNIKA BIBLIOTEKI, którego dokonała Dyrekcja Szkoły. Zanim jednak uczniowie złożyli słowa przysięgi, musieli zdać egzamin na czytelnika. Następnie zapoznali się z zasadami właściwego traktowania książki, wysłuchali kilku piosenek o książkach i bibliotece, ułożyli bajkowe puzzle. Zaśpiewali wspólnie piosenkę pt. „MAŁA KSIĄŻKA, WIELKI CZŁOWIEK”.
      Na pamiątkę uroczystego pasowania uczniowie otrzymali książki z dedykacją, które zostały zakupione z funduszy Rady Rodziców.  Na zakończenie spotkania Dyrekcja pogratulowała wszystkim uczniom oraz życzyła wspaniałych przygód w świecie książek. Uroczystość upłynęła w miłej i przyjaznej atmosferze. Po takim wspólnym spotkaniu biblioteka będzie kojarzyła się uczniom z miejscem bezpiecznym, przyjaznym i radosnym, gdzie będą zawsze mile widziani.