Wsparcie materialne i duchowe dla Ukrainy2022-03-14
      Zbieraliśmy mydła, proszki, żele pod prysznic,  szampony, pieluchy, chusteczki nawilżające,  pasty, szczoteczki do zębów itp. Rezultat tej zbiórki przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania. Uczniowie i przedszkolacy wykazali się OGROMNYM zaangażowaniem. Zebraliśmy naprawdę pokaźną ilość produktów,  za co wszystkim  BARDZO DZIĘKUJEMY! Wszystkie zebrane artykuły zostały przekazane do Ośrodka Pomocy Społecznej w Wolsztynie, jak i bezpośrednio dla rodzin z Ukrainy przebywających już w Obrze.
      W ostatni dzień wolontariatu uczniowie naszej szkoły zaznaczyli, również swoje duchowe wsparcie dla narodu ukraińskiego. Tego dnia przyszli ubrani w ciemne barwy, z przypiętą flagą Ukrainy. Każda z klas miała za zadanie stworzenie plakatu w imię hasła: Solidarni z Ukrainą, które zostały przyklejone na drzwi każdej  sali lekcyjnej. O 9.50 wszyscy uczniowie zebrali się na dolnym korytarzu, by w skupieniu wysłuchać nieoficjalny hymn Ukrainy, czyli utwór z czasów wydarzeń na Majdanie, pt.: "Podaj rękę Ukrainie"  zespołu polsko- ukraińskiego" "Tarak". Cisza i łzy były wymowne. Wielu chwyciło kolegę/ koleżankę za rękę, bo wszyscy przeżywamy tragedię, która dotknęła naszych sąsiadów. Nie jesteśmy obojętni i nigdy nie będziemy.