Pasowanie pierwszoklasistów2021-10-03
     Był  to szczególny dzień, który na długo pozostanie w pamięci każdego ucznia klasy pierwszej. W tym dniu w obecności rodziców dzieci przyjęte zostały do grona uczniów Szkoły Podstawowej im. Misjonarzy Oblatów w Obrze. Podczas uroczystości pierwszoklasiści pokazali, że potrafią pięknie śpiewać i recytować wiersze. Uczniowie przeszli pierwszy test wiedzy, umiejętności i sprawności. Najważniejszą częścią uroczystości, na którą wszyscy czekali było ślubowanie oraz pasowanie wielkim ołówkiem przez Dyrektora Szkoły pana Pawła Rychłego. Pierwszaki głośno i z przekonaniem przyrzekały być dobrymi i pilnymi uczniami oraz rzetelnie wypełniać swoje obowiązki. Uroczystość zakończyła się miłym akcentem. Każdy otrzymał pamiątkowy dyplom, książkę oraz zakładkę wykonaną przez starszych kolegów. Wszystkim pierwszoklasistom w tak ważnym dla nich dniu życzymy wielu sukcesów.