Uroczystość pożegnania Pani Dyrektor Elżbiety Błaszczyk i pani Elżbiety Prządki.2021-07-08  
      Uroczystość pożegnania to chwile wielkich wzruszeń, bo nikt chyba nie lubi rozstań, chociażby miały najpiękniejszą oprawę. 28 czerwca pożegnaliśmy odchodzące na emeryturę: panią Elżbietę Błaszczyk i&nbs;ppanią Elżbietę Prządkę. Tego dnia świetlica szkolna zapełniła się po brzegi nauczycielami, pracownikami administracji i obsługi, zaproszonymi gośćmi wśród, których znaleźli się m.in. emerytowani nauczyciele i pracownicy zespołu, przedstawiciele Rady Rodziców oraz organizacji współpracujących z naszą szkołą.
       Pani Dyrektor Elżbieta Błaszczyk podziękowała pani Elżbiecie Prządce za solidną i rzetelną pracę na rzecz przedszkola, za sumienność i obowiązkowość, ciepło, jakim otaczała dzieci, wrażliwość i gotowość niesienia pomocy. Stąd tytuł dla pani Eli „Mama Czarodziejka z Bajkowego Zakątka”. Pani Ela otrzymała na pamiątkę grafikę patrona prof. Tadeusza Tuszewskiego oraz upominki.
      Następnie pani dyrektor podsumowała krótko swoją pracę w szkole jako nauczyciela i dyrektora. Podziękowała wszystkim za współpracę. Każdy obecny na spotkaniu otrzymał na pamiątkę od pani dyrektor drobny upominek.
      Przyszedł czas, aby pożegnać panią dyrektor. Tak się złożyło, że Pani Elżbieta Błaszczyk żegna się nie tylko z funkcją dyrektora naszej placówki, ale również z ulubionym zawodem, by przejść na zasłużoną emeryturę. W imieniu nauczycieli i pracowników administracji i obsługi panią dyrektor pożegnała pani Beata Tomiak. Pani wicedyrektor przypomniała najpierw, jak przebiegała droga zawodowa pani Elżbiety Błaszczyk. Swoją przygodę ze szkołą w Obrze pani Błaszczyk rozpoczęła 1 września 1984 roku i przez 37 lat realizowała się jako nauczyciel matematyki. Zawsze znajdowała czas dla uczniów prowadząc zajęcia dodatkowe, przygotowując z sukcesami do konkursów matematycznych. Była nauczycielem wymagającym, twórczym, na zajęciach stosowała nowoczesne technologie, korzystała z zasobów cyfrowych, aktywizujących metod. Była doradcą metodycznym, egzaminatorem OKE, brała udział w licznych projektach edukacyjnych. Wychowała kilkanaście pokoleń młodych ludzi, ucząc ich odpowiedzialności, życiowej mądrości  i szacunku do drugiego człowieka.
       Dziękujemy za wzór twórczej, sumiennej i pełnej oddania pracy. W dowód wdzięczności pani Elżbieta Błaszczyk otrzymała statuetkę oraz grafikę patrona prof. T. Tuszewskiego.  
      Teraz nadszedł czas, by podsumować 15-letnią kadencję pani Elżbiety Błaszczyk na stanowisku dyrektora naszej szkoły. Jako Dyrektor, napisała Pani piękną i ciekawą historię tej szkoły, która rozpoczęła się 1 września 2006 roku. To wtedy została Pani powołana na stanowisko Dyrektora ZSG w Obrze. W imieniu uczniów, nauczycieli i pracowników ZSP w Obrze pragnę Pani gorąco podziękować za lata dobrej i owocnej współpracy, za cierpliwość i wyrozumiałość, za troskę o sprawy naszej szkoły i jej pracowników, za każdy dzień spędzony w jej murach, za pomoc i poczucie bezpieczeństwa. 15 lat na dyrektorskim stołku to niezły odcinek czasu, który obfitował w wiele sukcesów (szczególnie uczniów) ale był też nieraz czasem ogromnego wysiłku, żeby nie tylko sprostać podstawowym zadaniom, ale także popularyzować i rozsławiać naszą szkołę w środowisku i kraju, dbać o jej dobre imię, szanować i bogacić jej tradycję, zabiegać o to, by każdy z nas miał miejsce pracy, by czuł się tu dobrze! Pani Dyrektor dbała o poziom dydaktyczny naszej szkoły, o zaplecze techniczne, wygląd wewnętrzny i zewnętrzny szkoły. Szkoła pod jej kierunkiem brała udział w projektach unijnych, współpracowała z licznymi instytucjami i organizacjami działającymi w naszej Małej Ojczyźnie i nie tylko.

Pani wicedyrektor przywołała dwa cytaty od skrajnie różnych autorów:

 "Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada,
 lecz przez to, kim jest; nie przez to,
 co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”  
                                                          Jan Paweł II 

"Na miły Bóg,  życie nie tylko po to jest,
 by brać, Życie nie po to, by bezczynnie trwać i  aby żyć, siebie samego trzeba dać". 
                                         Fragment piosenki „Tolerancja”, słowa: Stanisław Sojka


    mówiąc, że  treść obydwu z nich  Pani  Elżbieta Błaszczyk wypełniła jako Nauczycielka, Wychowawczyni, Dyrektorka, Przełożona, Koleżanka i jako Człowiek. Na koniec popłynęły życzenia. Przede wszystkim dobrego zdrowia, radości, uśmiechu, pogody ducha, realizacji wszystkich planów i zamierzeń. Niech na emeryturze nie opuszcza Pani dobry humor, towarzyszy i otacza ludzka życzliwość, by czas ocalił od zapomnienia wspólnie spędzone chwile, wspólne radości, a czasem i smutki. Na pamiątkę Pani Dyrektor otrzymała książkę "15 lat minęło" oraz przyznano tytuł: Mistrzyni rozwagi i stylizacji. 
    Podziękowania i życzenia dla Pani Dyrektor popłynęły również od Rady Rodziców, emerytowanych nauczycieli i pracowników obsługi, pani Ani Piskorskiej- sołtysa Obry,  KGW i Koła Przyjaciół Misji.
    Podczas  tej uroczystości podziękowano także  pani wicedyrektor  Beacie Tomiak, a kapitańską czapkę włożono na głowę przyszłemu dyrektorowi panu Pawłowi Rychłemu.
    Na koniec pan Jakub Wierzbicki zadedykował paniom piosenkę z repertuaru Krzysztofa Krawczyka pt: "Życia mała garść".redaktor: Justyna Kramska