Pasowanie na czytelnika2021-06-28
      W tym dniu odbyło się Pasowanie na Czytelnika Biblioteki, którego dokonała Pani Dyrektor Elżbieta Błaszczyk oraz Zastępca Dyrektora Pani Beata Tomiak. Zanim jednak uczniowie złożyli słowa przysięgi, musieli zdać egzamin na czytelnika. Następnie zapoznali się z zasadami właściwego traktowania książki, wysłuchali kilku piosenek o książkach i bibliotece. Zaśpiewali wspólnie refren piosenki pt. „Mała książka, wielki człowiek”.
     Na pamiątkę uroczystego pasowania uczniowie otrzymali książki z dedykacją, które zostały zakupione z funduszy Rady Rodziców. Na zakończenie spotkania Pani Dyrektor pogratulowała wszystkim uczniom oraz życzyła wspaniałych przygód wświecie książek. Spotkanie upłynęło w miłej i przyjaznej atmosferze. Po takim wspólnym spotkaniu biblioteka będzie kojarzyła się najmłodszym z miejscem bezpiecznym, przyjaznym i radosnym, gdzie uczniowie są zawsze mile widziani.