Uroczystość pożegnania klas 82021-06-28
      Uroczyste zakończenie klas ósmych rozpoczęło się mszą św. w kościele pw. św. Jakuba Większego. Eucharystii przewodniczył o. proboszcz Karol Bucholc, który niejednokrotnie podkreślał wyjątkowość każdego ósmoklasisty w oczach Boga i ludzi.
       Ową wyjątkowość i niezwykłość naszych absolwentów podkreślała również Pani Dyrektor Elżbieta Błaszczyk w części oficjalnej tej uroczystości. Pani Dyrektor podsumowała ośmioletnie szkolne życie uczniów, podziękowała za ich zaangażowanie, inicjatywy, osiągnięcia, sukcesy, wytrwałość i walkę z wszelkimi trudnościami. Absolwentom, którzy wyróżnili się na tle szkolnej społeczności, osiągając bardzo dobre wyniki w nauce, zdobywając wysokie miejsca w licznych konkursach i zawodach sportowych, zostały wręczone nagrody książkowe i dyplomy. Równocześnie rodzice uczniów otrzymali listy gratulacyjne oraz wręczono podziękowania sponsorom i wszystkim osobom zaangażowanym wcodzienne życie szkoły.
     Tytuł Najlepszego Absolwenta Szkoły Podstawowej w Obrze otrzymał Kacper Krawczyk, który odebrał Nagrodę Burmistrza Wolsztyna wręczoną osobiście przez pana Wojciecha Lisa. Nagrodę rzeczową otrzymała Patrycja Rybarczyk za wysokie wyniki w nauce i osiągnięcia w turniejach Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Natomiast Nikola Walkowiak otrzymała za bardzo dobre wyniki w nauce Nagrodę Wójta Gminy Siedlec dla najlepszego absolwenta Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Obrze. Świadectwa z wyróżnieniem otrzymali następujący uczniowie: Julianna Wajs, Patrycja Rybarczyk, Jan Mogielnicki, Kacper Krawczyk, Matylda Duszyńska, Nikola Walkowiak, Marcin Nyczkowiak, Lena Lorenz i Gabriela Tyczyńska.
       Po części oficjalnej nadszedł czas na część artystyczną. Tegoroczni absolwenci to rocznik, którego znaczna część edukacji przebiegała w czasie pandemii. I choć nauka zdalna nie była łatwa, to ósmoklasiści postanowili powspominać ją na wesoło w specjalnie przygotowanych scenkach zatytułowanych: "Zdalne – niezdarne!"  W ten sposób przypomnieliśmy sobie wiele zabawnych sytuacji, a jednocześnie trudności, którym musieliśmy stawić czoła w czasie nauki na odległość. Część artystyczną zakończyła prezentacja w formie fotograficznych wspomnień.
      Na koniec absolwenci podziękowali wszystkim zebranym za trud włożony w ich wychowanie i kształcenie. Na ręce Pani Dyrektor, Pani Wicedyrektor, Ojca Proboszcza, Ojca Rektora WSD w Obrze zostały wręczone bukiety kwiatów. Kierując się w życiu słowami Jana Pawła II : "Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, czym dzieli się z innymi", uczniowie włączyli się do Ogólnopolskiej Akcji Charytatywnej "Róża dla Marysi" na rzecz dziewczynki chorej na SMA. Pieniądze, przeznaczone na kwiaty dla pracowników szkoły przekazali na leczenie Marysi, pamiętając, że warto pomagać, dobro wraca!

"Kiedy wydaje się, że wszystko się skoczyło, wtedy dopiero wszystko się zaczyna…"

Niech powyższe słowa ks. J. Twardowskiego wiodą naszych absolwentów przez kolejne lata życia. Idźcie przed siebie z entuzjazmem i zapałem. Podsycajcie Waszą młodzieńczą świeżość i ciekawość świata, którą tak łatwo zatracić w codziennym życiu. Nie rezygnujcie z marzeń i planów. Nie cofajcie się, ale nie zapominajcie o tych, którzy Was ukształtowali. Powodzenia!