Uroczystość pożegnania Pań: Mirosławy, Doroty, Aleksandry i Romany2020-08-30
   Nasze cztery panie nauczycielki przeszły na emeryturę, a uroczystość pożegnalna miała miejsce 26 sierpnia br. w szkolnej świetlicy. Przy kawie i cieście nastał czas wspomnień, podziękowań i słów wdzięczności za długie lata pracy.
    Pani Dyrektor Elżbieta Błaszczyk i Pani Wicedyrektor Beata Tomiak w ciepłych słowach podsumowały długoletnią pracę pań: Mirosławy Bimkiewicz (edukacja wczesnoszkolna i język polski), Doroty Brzezińskiej (fizyka i matematyka), Aleksandry Hajduk (edukacja wczesnoszkolna) i Romany Kubaczyk (edukacja wczesnoszkolna). Każda z nich pozostawiła przecież w murach naszej szkoły ogromną cząstkę siebie – poprzez pracę dydaktyczną, wychowawczą, a także dzięki działaniom dla środowiska lokalnego. Do tradycji pożegnań w naszej szkole przeszło już przyznawanie humorystycznych i bardzo trafnych tytułów, zgodnie z cechami pracowników, ich stylem bycia i pracy. I tym razem pomysłowe teksty i gadżety zachwyciły wszystkich zebranych, a dołączono do nich także pamiątkowe upominki z logo naszej szkoły oraz kwiaty.
      I tak …
     Pani Mirosława Bimkiewicz (niestety, nieobecna podczas uroczystości z powodu choroby) otrzymała tytuł Mistrzyni Kaligrafii, bo zawsze bardzo dbała o piękne i czytelne pismo uczniów. Preferowała tradycyjne pisanie piórem.
      Pani Dorota Brzezińska otrzymała tytuł Mistrzyni Stoickiego Spokoju w uznaniu dla swoistego opanowania i filozofii dystansu do wielu szkolnych spraw i problemów, co w niełatwej pracy nauczyciela należy do rzadkości.
  Pani Aleksandra Hajduk to Mistrzyni Transformacji, bo w czasie swojej nauczycielskiej kariery zawsze sprawnie i z zaangażowaniem przechodziła przez kolejne niezliczone reformy oświaty, nie bojąc się trudnych wyzwań.
     Pani Romana Kubaczyk to Mistrzyni Równowagi Ducha - zwolenniczka opanowania i poszanowania dla równowagi pomiędzy ciałem a duchem. Miłośniczka podróży i kontaktu z przyrodą.
     Do życzeń dołączyła się też pani Ewelina Benysek – przewodnicząca Rady Rodziców. W swoim wystąpieniu nie szczędziła słów uznania i szacunku dla pracy pań emerytek z wieloma rocznikami uczniów.
     Na koniec wszystkie panie-już emerytki - podziękowały zgromadzonym za wspaniałą współpracę, życzliwość, zrozumienie oraz życzyły wszystkim zdrowia i dalszych spokojnych lat pracy, co w czasach pandemii jest najcenniejsze.
     Bardzo Paniom dziękujemy i zapraszamy do szkoły, kiedy tylko będzie to możliwe. W końcu emerytura to tylko początek czegoś nowego, a do wspomnień zawsze warto powracać:)