Zakończenie klas 82020-07-01
     To właśnie dziś swoją edukację w szkole podstawowej zakończyli uczniowie klas ósmych. Część oficjalna rozpoczęła się od wniesienia sztandaru szkoły, ceremoniału przekazania opieki nad sztandarem nowemu składowi pocztu oraz wspólnego odśpiewania hymnu państwowego. Zaproszonych gości, rodziców uczniów, nauczycieli oraz tegorocznych absolwentów powitała uroczyście pani Dyrektor Elżbieta Błaszczyk, która podsumowała ośmioletnie szkolne życie absolwentów, podziękowała za ich zaangażowanie, wszelkie inicjatywy, osiągnięcia i sukcesy. W dalszej części uroczystości zostały wręczone nagrody książkowe i dyplomy tym absolwentom, którzy szczególnie wyróżnili się, osiągając bardzo wysokie wyniki w nauce, zdobywając wysokie miejsca w licznych konkursach i  zawodach sportowych. Wręczono równocześnie listy gratulacyjne rodzicom. Pani Dyrektor podziękowała też sponsorom oraz wszystkim osobom zaangażowanym w codzienne życie szkoły.
     Tytuł Najlepszego Absolwenta Szkoły Podstawowej w Obrze otrzymała Wiktoria Klupsz, która odebrała również Nagrodę Burmistrza Wolsztyna wręczoną osobiście przez obecnego na uroczystości pana Wojciecha Lisa. Nagrodę rzeczową za wysokie wyniki w nauce i osiągnięcia w zawodach sportowych z rąk pana Burmistrza odebrał Jędrzej Waligórski.
      Na zakończenie części oficjalnej został odśpiewany hymn szkoły.  W krótkiej części artystycznej absolwenci przedstawili w formie prezentacji wspomnienia z życia szkolnego, uwiecznione na fotografiach.  Recytacje wierszy i solowe wykonanie piosenki przez ucznia klasy siódmej Nikodema Kubiaka oraz wspólne odśpiewanie przez absolwentów utworu „Ostatni raz z moja klasą” wprowadziły uczestników w zadumę i wzruszenie.
     Na koniec absolwenci podziękowali wszystkim zebranym za  trud włożony w ich wychowanie i kształcenie. Nastąpił miły moment wręczenia kwiatów wszystkim zaproszonym gościom oraz pracownikom szkoły.