My i kwarantanna...2020-05-04  
      Znaleźliśmy się wszyscy w trudnej, nieznanej nam dotąd sytuacji. Zostaliśmy zobligowani, żeby przez epidemię koronawirusa pozostać w naszych domach. Nie wskazane jest spotykanie się z innymi ludźmi, nie domownikami. A przecież człowiek jest istotą społeczną. Nie dziwi więc, że z trudem nam przychodzi siedzenie w domach, często już mamy dość. Niemalże z dnia na dzień spadły na nas nowe, nieznane nam dotąd obowiązki. Uczniowie mogą zapewne powiedzieć, że mają największą dotychczas lekcję samodzielności i dyscypliny. Rodzice prawie  z dnia na dzień musieli stać się nauczycielami wielu przedmiotów, poświęcając dużo czasu na pomoc swoim dzieciom, tłumacząc im nowe  zagadnienia, pilnując wielu nowych spraw. Nauczyciele natomiast wywrócili do góry nogami swój dzień pracy, poświęcając na zdalną naukę nieraz o wiele więcej czasu i energii, a także kreatywności niż dotychczas. Starali się  szukać coraz to skuteczniejszych sposobów na wprowadzanie i objaśnianie nowych zagadnień. Wszyscy przenieśliśmy się do świata Internetu i w nim pozostajemy. Końca tej sytuacji nie widać, ale godzimy się z tym dla naszego wspólnego dobra. Mimo, ze oddzielnie, każdy w zaciszu swojego domu, to nadal razem! Dalej tworzymy społeczność naszej szkoły, społeczność Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Obrze. 
     Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego zechcieli umilić nam wszystkim ten czas, pokazać, że wciąż tworzymy zgraną społeczność.  Mimo, że nauka zabiera nam teraz o wiele więcej czasu, to jednak pozostaje go trochę na relaks, na hobby, na bliskich czy pupila, na zatrzymanie się przy pięknym zachodzie słońca, kwiatku w sadzie czy doskonaleniu talentów kulinarnych. Dbamy o formę i dobrą zabawę,  mimo, że jesteśmy oddzielnie, to jednak razem. Dlatego powstał ten album. Zbliżmy się w tym czasie do siebie, pomyślmy patrząc na niejedno zdjęcie: Miło Cię widzieć...  Chciałbym być teraz obok Ciebie.  Miło by było być tam z Tobą.  Powtórzymy to wspólnie, gdy ten trudny czas się skończy. Podziwiam Cię za to... A może jeszcze inne myśli się Wam nasuną? Oto album zdjęć pod znanym już Wam tytułem: My i kwarantanna, czyli jak spędzam czas wolny w domu. 
     Organizatorzy akcji: Pani Alicja Kałka, Pani Julita Waligóra i Pani Justyna Kramska życzą przyjemnego oglądania i zachęcają do częstego powracania do tegoż  albumu. Przy tej okazji kierujemy ogromne słowa uznania i serdeczne podziękowania dla tych, którzy znaleźli czas i mieli ochotę włączyć się do naszej wspólnej akcji. Dziękujemy, że wpuściliście nas na moment do Waszego życia i podzieliliście się nim z nami wszystkimi.


redaktor: Justyna Kramska, Alicja Kałka