Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego2020-02-23  
     Mogliśmy też podziwiać plakaty przygotowane przez uczniów klas V- VIII, a związane z frazeologizmami. Dodatkowo pojawiły się plansze i ciekawostki pokazujące nasz język i jego zawiłości oraz historię. Górny i dolny korytarz naszej szkoły przypominał kawiarenkę - na stolikach pojawiły się kwiaty i ozdobne świeczki, a na parapetach polskie nowości książkowe dla dzieci i młodzieży oraz wszelakie słowniki - wszystko po to, żeby uczynić ten dzień piękniejszym i niecodziennym. W tle płynęła polska poezja śpiewana, a wśród wykonawców można było posłuchać wykonania Marka Grechuty, Grzegorza Turnaua, Anny Marii Jopek, Starego Dobrego Małżeństwa, Edyty Górniak, Mietka Szcześniaka i wielu innych artystów. 
      Na wystawkach pojawiły się  liczne prace projektowe uczniów wykonane właśnie na język polski oraz gry dydaktyczne wykorzystywane na lekcjach. Oprócz wspomnianych działań w czasie przerw ogromnym powodzeniem cieszył się konkurs wiedzy o języku polskim, przygotowany dla poszczególnych poziomów klas, tak aby rywalizacja dawała równe szanse. Uczniowie musieli się zmierzyć z polską literaturą, ortografią i gramatyką. O zwycięstwie zdecydował procent prawidłowo udzielonych odpowiedzi.
     Oto wyniki klas i nazwiska najbardziej aktywnych uczniów:
5A (75%)  
M. Begiert, K. Miśko, K. Orwat, Z. Wita
5B (82%)
D. Piskorz, M. Waśko
6A(77%) 
K. Adamczak, K. Miśko
6B (77%) 
K. Lorenz, K. Babuszkiewicz
7A ( 82%) 
A.Kropidło, D. Pacyna, M.Tomys, N. Walkowiak
7B  (86%)
W. Kozyra, W. Poliwczak, P. Rybarczyk
8A  (75%)     
W. Klupsz
8B (86%)
K. Kocur, K. Ławecka, Z. Łukasiak, K. Zalisz

       Przez kilka kolejnych dni na korytarzu można było nadal wykazywać się wiedzą z języka polskiego poprzez: gry, zabawy, łamigłówki czy sztafetę kreatywną w kolorowaniu. Niektóre z klas miały specjalne lekcje praktyczne na korytarzu i musiały zgromadzić niezbędne informacje o języku polskim udostępnione na wystawkach i plakatach. Za wspólną zabawę serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom tak chętnie biorącym udział w konkurencjach i zadaniach.  Nad przebiegiem wszystkich działań czuwały panie polonistki: Joanna Maraszek, Marta Poniedziałek i Longina Wawrzyńska.


redaktor: Justyna Kramska