Niezwykły dzien2020-01-14  
     W sobotę 10 stycznia nastało wielkie poruszenie w Obrze. Co się stało ? Do kościoła św. Jakuba i Szkoły Podstawowej w Obrze przyjechała ogromna ilość dzieci, które były przebrane w różnobarwne stroje. Czyżby balik się odbywał, czy jacyś przebierańcy do nas zawitali ? Niejedna osoba takie pytanie sobie zadawała. W barwnych strojach kolędników przyjechały dzieci z różnych stron Polski m.in. z Leszna, Jerki, Rakoniewic, Rostarzewa, Tuchorzy, Kopanicy, Mórki z kilku poznańskich szkół, Środy Wlkp. Ależ było gwarno i wesoło!
      Z inicjatywy sióstr prowadzących spotkanie można było kupić instrumenty muzyczne z Indonezji i pamiątki z Rwandy, a także wziąć udział w zabawie fantowej. Dochód zostanie przeznaczony na zakup instalacji elektrycznej w oparciu o panele słoneczne na misji w Kamerunie. Pracuje tam misjonarz ks. Henryk Jędrzejak, który dzięki instalacji elektrycznej mógłby w lodówce przechowywać szczepionki i niektóre lekarstwa dla pobliskiego szpitalika, który nie ma takich możliwości. Ognisko Misyjne także uczestniczyło w Misyjnym Dniu Dziecka dumnie niosąc transparent z napisem Obra oraz dzierżąc w dłoni widoczną gwiazdę. Uroczystość rozpoczęła się od Mszy Świętej pod przewodnictwem ks. biskupa Grzegorza Balcerka. Słowo wygłosił także rektor uczelni Wyższego Seminarium Duchownego w Obrze - ojciec Józef Wcisło oraz ojciec proboszcz Karol Bucholc. Intencja Mszy Św. była sprawowana za zmarłą katechetkę z Rostarzewa, panią Justynę Konieczną, która była bardzo zaangażowaną w działalność misyjną.
      Po krótkim poczęstunku w WSD w barwnym korowodzie kolędnicy udali się do szkoły, gdzie uroczyście przywitała wszystkich uczestników pani Dyrektor Elżbieta Błaszczyk. Rozśpiewanych młodych misjonarzy odwiedzili klerycy oblaci z Czarnego Lądu prezentując swe muzyczne talenty. Po emocjach związanych z udziałem w loterii fantowej przemówił Dyrektor Papieskiego Dzieła Misyjnego ks. Dawid Stelmach. Po rozesłaniu wszyscy wrócili pełni wrażeń do swoich domów z nadzieją na kolejne spotkanie misyjne za rok, ale już w innym miejscu. W tym roku dzieląc się wiarą i radością z narodzin Chrystusa dzieci zachęcają do włączenia się w akcję pomocy ich rówieśnikom w Amazonii.
 
                                                                                                                                               Danuta Derwich


redaktor: Justyna Kramska, Alicja Kałka