Nietypowa Wigilia2019-12-24  
     Dodatkowo  przybrało ono niecodzienną formę.  Oprócz tradycyjnych życzeń, wspólnego kolędowania  i pysznych, świątecznych potraw oraz ciast miało miejsce pożegnanie Pani Małgorzaty Łukowiak, związane z jej przejściem na emeryturę po 36 latach pracy.    
     Dyrektor Elżbieta Błaszczyk podziękowała Pani Pedagog za wieloletnie zaangażowanie. Doceniła niełatwe i odpowiedzialne zadania związane z wychowaniem dzieci i młodzieży. Podkreśliła dbałość o bezpieczeństwo uczniów i pomoc w rozwiązywaniu ich życiowych problemów podczas dyżurów pedagoga i w czasie zajęć świetlicowych. Zauważona została też troska o kulturę osobistą uczniów. Nie zabrakło również podziękowań za niezliczoną ilość przeprowadzonych akcji charytatywnych i opiekę nad Kołem Wolontariuszy, zajmującym się niedolą nie tylko ludzi, ale i zwierząt z wolsztyńskiego schroniska.
       Wesołym i humorystycznym akcentem tego spotkania było  wręczenie pani Łukowiak atrybutów, których używał legendarny Sherlock Holmes. Pani Dyrektor zespołu wręczyła więc charakterystyczną czapkę, fajkę, lupę. pelerynę i okulary. To wszystko zapewne w związku z dociekliwością Pani Pedagog, która jak detektyw przez wiele lat śledziła i tropiła niełatwe szkolne sprawy i sprawki.
      Z kolei Pani Wicedyrektor Beata Tomiak w imieniu całej szkolnej społeczności złożyła na ręce naszej koleżanki serdeczne życzenia realizacji marzeń i aktywnego korzystania z życia już na zasłużonej emeryturze. Na zakończenie, zgodnie z tradycją, wręczona została  pamiątkowa grafika autorstwa prof. Tadeusza Tuszewskiego, patrona nieistniejącego już gimnazjum. Do serdecznych życzeń i podziękowań dołączyli się również przedstawiciele Rady Rodziców.
       Ze strony wzruszonej pani Małgorzaty Łukowiak popłynęły do wszystkich zebranych podziękowania za miłą atmosferę, wsparcie i współpracę. Słowa wdzięczności zostały skierowane także do Pani Krystyny Korzeniowskiej - Malanowskiej, byłej dyrektor obrzańskiego gimnazjum.
      To środowe grudniowe, popołudnie wprowadziło nas wszystkich w bardzo miły i rodzinny nastrój najpiękniejszych świąt - Bożego Narodzenia.


redaktor: Justyna Kramska, Alicja Kałka