Pasowanie na pierwszoklasistę2019-11-27
    Warunkiem pasowania ich na pełnoprawnych uczniów było zaprezentowanie tego, co już potrafią. Zadania dotyczyły wiedzy o swojej ojczyźnie, umiejętności muzycznych, zasad poprawnego zachowania w szkole oraz sprawności fizycznej. Zgromadzona publiczność: dyrekcja, rodzice, samorządy uczniowskie oceniały to, co pokazały dzieci. Wysoki poziom wiedzy i umiejętności nagrodzony był okrzykiem: ”Brawo pierwszaki!” Ostatnia próba była bardzo trudna. W szkole nie zawsze wszystko się udaje, czasami zdarzają się także drobne niepowodzenia i porażki, które trzeba przełknąć jak gorzką pigułkę lub… sok z cytryny. Dzieci dostały do wypicia sok, po wypiciu którego musiały się szeroko uśmiechać przez 10 sekund. Publiczność głośno liczyła czas, po czym biła brawo.
     Zmagania dzieci podsumowała pani dyrektor i wraz z rodzicami i wyraziła zgodę na złożenie ślubowania na sztandar szkoły. Po ślubowaniu nastąpiło pasowanie na ucznia Szkoły Podstawowej im. Misjonarzy Oblatów w Obrze. Uczniowie otrzymali pamiątkowy dyplom i książkę ufundowaną przez Radę Rodziców. Na zakończenie uroczystości dzieci z klasy trzeciej powitały pierwszoklasistów  w murach szkoły i przekazały własnoręcznie wykonane zakładki do książek.