Wyjazd z darami do Wilna2019-12-12  
     Zebraliśmy 211 czekolad!!! 3 grudnia 2019r. wspólnie z innymi wolontariuszami  wyruszyłam na akcję świąteczną do Wilna.  Luk i połowa autobusu wypełniona była darami. W drodze zatrzymaliśmy się w geograficznym Środku Europy, w Suchowoli, miasteczku związanym z bł. Ks. Jerzym Popiełuszko. Następnie zobaczyliśmy Pomnik Ofiar Obławy Augustowskiej w Gibach. Kolejne dni to wizyty w polskich szkołach: w Duksztach Pijarskich, w Miejszagole, w Rzeszy, w Kolonii Wileńskiej i w dwóch szkołach w Wilnie. Tam przekazaliśmy dary oraz spotkaliśmy się z grupą Kombatantów i Osób Represjonowanych. 5 grudnia wyruszyliśmy szlakiem Adama Mickiewicza, Juliusza Słowackiego i Stanisława Moniuszki na zwiedzanie stolicy Litwy. Nawiedziliśmy Cmentarz Wojskowy na Antokolu, gdzie wiązaliśmy biało-czerwone wstążki na krzyżach, złożyliśmy wiązanki kwiatów. Wsparliśmy również materialnie i rzeczowo Hospicjum im. Bł. Ks. Michała Sopoćko  w Wilnie prowadzone przez Zgromadzenie Sióstr Jezusa Miłosiernego, którego dyrektorem jest siostra Michaela Rak.  
     W dzień Św. Mikołaja w centrum miasta na Placu Katedralnym odbyło się spotkanie Św. Mikołaja z mieszkańcami Wilna. W drodze powrotnej nawiedziliśmy Cmentarz na Rossie. Złożyliśmy wiązanki i zapaliliśmy znicze na grobie ,,Matki i Serca Syna” (marszałka Józefa Piłsudskiego).
     Bardzo dziękuję pracownikom Zespołu, uczniom i  przedszkolakom za aktywny udział w akcji świątecznej na rzecz naszych Rodaków na Kresach. Zawsze mogę na Was liczyć.

                                                                                                                                                                                                                Elżbieta Błaszczyk


redaktor: Justyna Kramska