Fryderyk, czy Frycek?2019-10-03
      1 października w szkolnej świetlicy byliśmy świadkami niecodziennej rywalizacji. W szranki stanęli wielcy polscy romantycy, twórcy z XIX wieku, wspomniany kompozytor Fryderyk Chopin oraz wieszcz narodowy, poeta i dramatopisarz, autor epopei narodowej, Adam Mickiewicz. Pojedynek wielkich Polaków ujawnił wiedzę o ich twórczości, ale tym razem muzyka i nuty wygrywały z literaturą i słowem.
      W ciągu 45 minut zyskaliśmy ogromną wiedzę muzyczną, m.in.  rozpoznawaliśmy tempo utworów, poznaliśmy ciekawostki z życia kompozytora, ćwiczyliśmy wartości nut, półnut, ćwierćnut i ósemek, uzupełniliśmy wiedzę o rodzajach kluczy i gamach. Zrozumieliśmy, że Fryderyk Chopin tworzył przepiękne i nastrojowe melodie rozpoznawalne na całym świecie, a zaczynał komponować, mając zaledwie 9 lat.Muzyka Chopina i jego mazurki, walce, polonezy oraz etiudy przepięknie rozbrzmiewały w murach naszej szkoły i dotąd brzmią w naszych uszach.