Gminny Dzień Edukacji Narodowej2019-10-16
      Swoją obecnością zaszczycili nas:  Pan Burmistrz Wolsztyna Wojciech Lis i zastępca Burmistrza pan Tomasz Spiralski, Radny Sejmiku Województwa Wielkopolskiego pan Krzysztof Blaszczyk, Członek Zarządu Powiatu pani Anna Piskorska, Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Wolsztynie pan Aleksander Jakowczyc, Wiceprzewodniczący Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i spraw Społecznych Rady Miejskiej pan Marcin Klessa, Sekretarz Gminy Wolsztyn pani Beata Ślebioda, Dyrektor GZOEiAO w Wolsztynie pani Monika Bober, Główna Księgowa GZOEiAO pani Ewa Górna, prezes i wiceprezes Zarządu Oddziału ZNP pani Magdalena Piotrowska i pan Sławomir Wieczorek, Dyrektorzy i Wicedyrektorzy szkół, przedszkoli i żłobka oraz nagrodzeni nauczyciele.
      Uroczystość rozpoczęła Kursokonferencja Edukacyjna czyli… kim jest nauczyciel w wykonaniu uczniów klas ósmych oraz chóru. Opiekę artystyczną nad uczniami pełniły panie Marta Poniedziałek i Longina Wawrzyńska. Chór przygotował pan Jakub Wierzbicki, a scenografię wykonała pani Justyna Kramska. Oklaski i podziękowania świadczyły o dużym sukcesie naszych uczniów i nauczycieli. Przedstawienie podobało się bardzo!
      Pani Dyrektor Elżbieta Błaszczyk powitała gości oraz zapewniła o czekających wszystkich przyjemnościach artystycznych i kulinarnych.  Smaczny i pięknie podany poczęstunek przygotowały panie kucharki: Ludka Szmatuła, Magda Loba, Magda Rogozińska i Wiesia Adamczak oraz pani Monika Szopka. Pan Burmistrz wraz z panią Monika Bober i Emilią Krzycką wręczył Nagrody Burmistrza wyróżnionym dyrektorom i nauczycielom. Nagrody Wielkopolskiego Kuratora Oświaty otrzymały Panie dyrektorki Krystyna Kubaczyk-Gmiąt, Ewa Ratajczak i pan dyrektor Mariusz Urban. Gratulujemy! Uroczystość przebiegła w podniosłej i miłej atmosferze. Uczestnicy przyjemnie spędzili czas w Obrze. Niektórzy obejrzeli również nasze nowe przedszkole.