Zakończenie klas III gimnazjum2019-06-21
     Na uroczystości pojawili się zaproszeni goście, rada pedagogiczna, pracownicy Zespołu Szkolno- Przedszkolnego, rodzice oraz uczniowie klas III. Część oficjalna rozpoczęła się od wniesienia sztandaru szkoły, wspólnego odśpiewania hymnu państwowego oraz przemówienia pani Dyrektor. Następnie w bardzo uroczystej atmosferze zostały wręczone nagrody wszystkim tym absolwentom, którzy szczególnie wyróżnili się, osiągając bardzo wysokie wyniki w nauce, zdobywając wysokie miejsca w licznych konkursach i zawodach sportowych. Równocześnie zostały wręczone rodzicom listy gratulacyjne.
    Pani Dyrektor podziękowała również sponsorom, ludziom dobrego serca za pomoc w funkcjonowaniu szkoły.Tytuł Najwszechstronniejszego Absolwenta Gimnazjum otrzymała Matra Adamczak, natomiast wyróżnienie w kategorii Najlepszy Uczeń Gminy Siedlec powędrowało do Julii Brzezińskiej. Najlepszym Sportowcem został Konrad Przybyła. Po przemówieniach i podziękowaniach nadszedł czas na część artystyczną, obfitującą we wzruszające scenki ze szkolnych lat. Uczniowie pokazali, że przez trzy lata nauki w obrzańskim gimnazjum nie próżnowali, ale aktywnie działali w różnych organizacjach, uczestniczyli w wycieczkach i projektach. Całą część artystyczną uświetniły solowe wykonania piosenek oraz recytacje wierszy Karoliny Jureczki.
      Na koniec uczniowie podziękowali wszystkim zebranym za trud włożony w ich wychowanie i kształcenie. Tradycyjnie zostali również wyposażeni przez wychowawców w sakwy podróżne z wodą, chlebem, solą, grosikiem, świętym obrazkiem i ruszyli w drogę wokół szkoły oraz pod tablicę Patrona. Ostatnim punktem uroczystości było humorystyczne pożegnanie przygotowane przez uczniów klas VII w świetlicy szkolnej. Wzruszeń nie było końca.