Zostań Bohaterem! – Rekolekcje szkolne 2019 za nami2019-03-27

Nietypowo, bo zawsze były   w Wielkim Tygodniu. Dla jednych to czas odpoczynku od lekcji, wytchnienia od tempa nauki, kartkówek i sprawdzianów, dla innych szansa na głębsze wejście w swoją duchowość, na polepszenie swojej relacji z Jezusem i drugim człowiekiem. Jak zawsze mogliśmy liczyć na wsparcie Misjonarzy Oblatów i ich gościnność, bowiem wszystkie „atrakcje” rekolekcyjne odbywały się w klasztorze. Nie brakowało piosenek, zabawy, filmów, scenek pantomimicznych, konferencji, nauk, a przede wszystkim sakramentu spowiedzi oraz wieńczącej całość Mszy Świętej.  Dodatkowo koleżanki  i koledzy ze Szkolnego Koła Misyjnego „Eugenianum” wprowadzili nas już w nastrój Dnia Papieskiego.  Każdy przeżywał rekolekcje inaczej, po swojemu, ale jak zawsze (co widać na zdjęciach w galerii) młodsi z większym entuzjazmem, radością, całymi sobą; starsi z lekkim dystansem. Miejmy nadzieję, że jednak wszyscy z mocnym postanowieniem, by być Bohaterem swojego życia walczącym ze złem i pragnącym być coraz lepszym i świętym.

Dziękujemy Klerykom i Ojcom za przygotowanie i prowadzenie naszych rekolekcji.