Szkoła im. Misjonarzy Oblatów- brzmi dumnie…2019-02-26
      Od rana wyczuwało się klimat uroczystości. Przyszliśmy ubrani odświętnie, a atmosfera wskazywała, że ten dzień będzie odróżniał się od innych.  Świetlica w kolejnych trzech godzinach zamieniła się w miejsce poświęcone Patronowi – Misjonarzom Oblatom. Dzięki zaangażowaniu wielu osób,  a przede wszystkim nas samych mieliśmy, okazję wysłuchać części artystycznej przygotowanej przez członków grupy Misyjnej „Eugenianum”. Najmłodsi (z klas I i II) przygotowani przez Panie Wychowawczynie wprowadzili słuchaczy w klimat misji, czynienia dobra, wspomagania misjonarzy, a następnie udali się do Muzeum Misyjnego, gdzie dzięki uprzejmości Misjonarzy Oblatów mieli okazję zobaczyć ciekawe misyjne eksponaty, zgromadzone w klasztorze. Uczniowie starszych klas podzieleni na dwie grupy zmierzyli się z dwuetapowym testem w formie Kahoota. Okazało się, że dobre przygotowanie tekstów o Misjonarzach Oblatach, które otrzymali w formie elektronicznej oraz  refleks pozwoliły wygrać:
-   W kategorii klas IV-V – Amelii Sternie, Nikodemowi Kubiakowi i Mikołajowi Bimkiewiczowi.
-   W kategorii klas VI-VII-VIII- Agacie Kocur, Juliannie Wajs i Amelii Szramie.
       To właśnie oni zdobyli tytuł „Znawca Misjonarzy Oblatów 2019” oraz nagrody w postaci najnowszej płyty „Gitar Niepokalanej” - ufundowanych przez Ojca Proboszcza. Po podsumowaniu punktacji w rozgrywce grupowej najlepsze okazały się klasy IVa i VIIIa, które dzięki zwycięstwu otrzymały w nagrodę „Dzień bez Pytania”.
       Czy zdjęcia w naszej galerii oddały klimat świętowania i świetnej rywalizacji?, sami zobaczcie….