Szkolna Ekoolimpiada2018-12-10
      Przedsięwzięcie miało charakter sportowo – rekreacyjny. Opiekunki Małego Samorządu Uczniowskiego pani A. Hajduk i pani M. Bimkiewicz przygotowały konkursy i zabawy związane ze znajomością zasad selektywnej zbiórki, dbałością o nasze naturalne środowisko.
    Na początku przeprowadzono quiz ekologiczny. Uczniowie musieli uzupełnić zdania tylko jedną prawidłową odpowiedzią. Dzieci wspaniale poradziły sobie z tym zadaniem. Każda klasa zdobyła maksymalną ilość punktów. Sztafeta segregacji była następną konkurencją, Każdy zawodnik musiał podnieść jeden odpad i wrzucić do odpowiedniego pojemnika. Wszystkie klasy stanęły na wysokości zadania. Rzut gazetą (kulami z gazet) to kolejna konkurencja. Sukces odniosła klasa II a. Następnie z przygotowanych zagadek dzieci wybierały numer i musiały podać rozwiązanie. Najlepiej poradzili sobie uczniowie klasy II b. Toczenie piłki do plastikowych butelek „kręgli” przez zawodników spowodowało wiele emocji. Wygrała klasa II a. Kolejnym zadaniem było rozwiązywanie rebusów „Ekologia” to hasło, które ułożyli najszybciej uczniowie klasy II b. Kto pierwszy napisze, odczyta i zinterpretuje hasło: Oszczędzaj wodę! Czyste powietrze! Dbaj o środowisko! Uczniowie świetnie poradzili sobie z tym zadaniem. „Telegram” – ostatnia konkurencja z jaką musieli się zmierzyć zawodnicy, podając sobie butelkę oburącz nad głową w tył. Sukces odnieśli uczniowie z I klasy.
     Po podliczeniu wszystkich punktów okazało się, że I miejsce zajęli uczniowie z klasy II a, II miejsce – klasa IIb, a III miejsce – klasa I. Dzieci wspaniale bawiąc się uczyły. Dostrzegły, że surowce wtórne można także wykorzystać do zabawy. Na koniec otrzymały ekologiczno – edukacyjne kolorowanki, które mają wykonać wspólnie z rodzicami w domu.