Uroczystość ślubowania klas pierwszych2018-11-28
     Tego dnia odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia. W uroczystości towarzyszyli uczniom rodzice, dziadkowie,  rodzeństwo.  Spotkanie  poprowadziła wychowawczyni klasy pierwszej Genowefa Kaźmierczak.
     Podczas egzaminu pierwszaki musiały wykazać się wiedzą, sprawnością i umiejętnościami. Dzieci rozwiązywały zadania matematyczne, polonistyczne oraz popisywały się wiedzą o swoim kraju, miejscowości  i szkole. Pięknie odśpiewały też przygotowane wcześniej piosenki. Po zaliczeniu tego, jakże trudnego egzaminu, nastąpiło uroczyste ślubowanie uczniów  na sztandar szkoły, a następnie pani wicedyrektor Beata Tomiak przystąpiła do pasowania włączając tym samych przybyłych Pierwszoklasistów do grona uczniów Szkoły Podstawowej im. Misjonarzy Oblatów. Nowych uczniów przywitali  koledzy z klas drugich. Po złożeniu życzeń obdarowali ich  wykonanymi przez siebie zakładkami.
     Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, książki ufundowane przez Radę Rodziców i słodkie co nieco.
     Wszystkim Pierwszoklasistom oraz ich Rodzicom życzymy wielu sukcesów i radości ze zdobywania wiedzy oraz samych radosnych dni w murach naszej szkoły.