Dzień Edukacji Narodowej2018-10-16
     W świetlicy szkolnej zgromadzili się pracownicy naszego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego oraz emeryci zawsze pamietający o tym, żeby odwiedzić mury swojego dawnego zakładu pracy. Przy kawie i cieście nadarzyła się wspaniała okazja, żeby odpocząć, spokojnie porozmawiać, powspominać i obejrzeć występy uczniów - słowem świętować. Miłym akcentem było, jak co roku, wręczanie przez panią dyrektor Elżbietę Błaszczyk nagród w dowód uznania za wykonywaną pracę i zaangażowanie w życie szkoły.  W tym roku programem artystycznym zajęły się klasy Vb i IIIa gimnazjum. Były kwiaty, recytacje wierszy, piosenki solowe i te w wykonaniu chóru, podziękowania od Rady Rodziców. Nie zabrakło też humorystycznych scenek, które w krzywym zwierciadle ukazały gorzką prawdę o zawodzie nauczyciela – coraz trudniejszym i wymagającym anielskiej cierpliwości. Na zakończenie z ust wykonawców popłynęły serdeczne życzenia kierowane dla wszystkich pracowników szkoły:
Dziękujemy za pierwsze literki,  naukę pisania  i za wyrozumiałość w wymaganiach,
za wzory i tabliczkę mnożenia  oraz szalone, odważne marzenia,
za wędrówki  po lądach i oceanach , za bitwy wygrane i fakty poznane,
za mnożenie dobra i niedzielenie się złem i za słowa: Danke!Of course! Yes! I can!,
za mądre reakcje na nasze wybryki i za miłość do obrazów, prac ręcznych i muzyki,
za zdrowego ducha i  wysportowane ciało i za pyszne obiady, których ciągle za mało,
za słońce odbite w lśniących szybach i za anielską do nas cierpliwość, za miłość do książek i czytania,
i za to, że czasem warto zabraniać,
za pomalowane pięknie klasy oraz sprzęty i za wiarę, że każdy może być świętym,
za opiekę w klasie, na przerwie i w świetlicy
i za czas, którego nikt już nie zliczy,
za porady kim i  jakim być i za lekcję najważniejszą : „Jak warto żyć?”
       Ostatnie z życzeń widniały tego  popołudnia na pięknej, kolorowej tablicy, tonącej w kwiatach i dla nas, świętujących tego dnia, stały się najważniejsze…