W drogę już na mnie czas...2018-06-24
      Następnie wszyscy udali się do sali  sportowej  w  Zespole Szkolno -  Przedszkolnym,  by  uczestniczyć w uroczystości zakończenia nauki w Gimnazjum im. Prof. T. Tuszewskiego w Obrze. Te wyjątkowe chwile przeżywało 41 absolwentów w gronie nauczycieli, wychowawców, rodziców i zaproszonych gości. Świadectwa z wyróżnieniem otrzymało ośmioro uczniów: Agnieszka Słodnik – 5,11; Marcelina Rychła – 5,06; Anna Benysek – 5,0; Norbrt Kata – 5,0; Eryka Szymkowiak, Michalina Rychła i Marcel Tomys – 4,89; Jan Komasa – 4,83.  Rodzicom tych uczniów przyznano listy gratulacyjne, a najaktywniejsi absolwenci otrzymali nagrody książkowe. Pani Dyrektor pogratulowała solidnej pracy i bardzo dobrych wyników egzaminu. Podziękowania otrzymali również sponsorzy, ludzie dobrego serca  za pomoc w funkcjonowaniu szkoły.
      Tytuł Najwszechstronniejszego Absolwenta Gimnazjum otrzymał Norbert Kata, który z rąk Pana Burmistrza Wojciech Lisa odebrał gratulacje i przyznaną mu nagrodę finansową. Najlepszym Sportowcem Absolwentem została Michalina Rychła. Uczniowie w krótkim programie artystycznym podziękowali wszystkim zebranym za trud włożony w wychowanie i kształcenie w murach obrzańskiej szkoły. Tradycyjnie już zostali wyposażeni przez wychowawców w sakwy podróżne z wodą, chlebem, solą, grosikiem i świętym obrazkiem i wyruszyli w drogę wokół szkoły oraz pod tablicę Patrona składając wiązankę kwiatów.
      Ostatnim punktem uroczystości było pożegnanie przez młodszych kolegów przy kawie i ciastku. Uczniowie klas drugich wyróżnili połowę absolwentów przyznając im ornitologiczne statuetki. Potem było wzruszenie i … W DROGĘ,  PO WŁASNY LOS!