Wojewódzki turniej BRD2018-05-24

W zmaganiach wzięło  udział 31 drużyn ze szkól podstawowych i 33 drużyny z gimnazjum.  Turniej  składał się z 4 etapów. W pierwszej części  uczniowie rozwiązywali test składający się z 25 pytań (test wiedzy) oraz 10 pytań (skrzyżowania). Następnie odbyły się konkurencje praktyczne: jazda po torze przeszkód i jazda po miasteczku ruchu drogowego. Ostatnia konkurencja polegała na udzieleniu poszkodowanemu pierwszej pomocy. Obie drużyny poradziły sobie z tym zadaniem doskonale otrzymując maksymalną liczbę punktów.
     W efekcie końcowym, w kategorii szkół podstawowych drużyna w składzie: Maria Milanowska, Patrycja Rybarczyk, Kacper Zalisz, Jędrzej Waligórski zajęła I miejsce.  Ponadto Patrycja Rybarczyk uzyskała najwyższą liczbę punktów w kategorii indywidualnej. Natomiast drużyna gimnazjum reprezentowana przez Michalinę Rychłą, Erykę Szymkowiak, Norberta Kata zajęła miejsce II. Gratulujemy :)