Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych2018-03-06

Tak pisał Zbigniew Herbert o Żołnierzach Wyklętych. 1 marca obchodziliśmy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych – święto, które przywraca do panteonu bohaterów narodowych tych, którzy stanęli do walki przeciwko sowieckiej okupacji. Tych, którzy pozostają w naszej pamięci jako obrońcy polskiej niepodległości. Tego dnia w naszej szkole odbyła się prelekcja poświęcona Żołnierzom Niezłomnym poprowadzona przez Pana Karola Rybickiego, który w sposób bardzo czytelny i zrozumiały dla uczniów przedstawił losy żołnierzy podziemia antykomunistycznego. Swój wykład wzbogacił filmem poświęconym kapitanowi Janowi Wosiowi- Żołnierzowi Wyklętemu, który losy powojenne związał z Wolsztynem. Tematyka spotkania zaciekawiła młodzież, na co na pewno wpływ miała animacja filmowa połączona z muzyką.