5. rocznica nadania imienia Szkole Podstawowej w Obrze2018-03-04

Te słowa hymnu szkolnego rozbrzmiewały 28 lutego 2018r. w niecodziennym miejscu, a mianowicie w auli Wyższego Seminarium Duchownego w Obrze.  Okazja ku temu  była szczególna, bowiem minęła 5. rocznica nadania naszej szkole imienia Misjonarzy Oblatów.
Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą, której przewodniczył o. Grzegorz Rurański. Zgromadzonych w auli gości i całą społeczność szkolną powitała Dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Obrze, pani Elżbieta Błaszczyk, zwracając uwagę na ogromną rolę patrona w życiu każdego ucznia.
     Jak ważne to były lata współpracy, dowiedli tego uczniowie, którzy przygotowali ciekawe prezentacje multimedialne, przedstawienie teatralne Ogniska Misyjnego „Eugenianum” oraz występy chóru szkolnego i dzieci z klas trzecich. Największą atrakcją okazał się niedawno nakręcony film „Opowieść wigilijna”, w którym mogliśmy podziwiać grę aktorską kolegów i koleżanek zgromadzonych w Oazie Dzieci Bożych.
      Dziś nikt nie wyobraża sobie, by nasza szkoła mogła mieć innego patrona. Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej są z nami od zawsze, towarzyszą nam od najmłodszych lat, z nimi modlimy się, uczymy, pomagamy potrzebującym, występujemy na scenie, jeździmy na wycieczki, tańczymy Belgijkę, wspólnie tworzymy piękną historię Obry!