Niecodzienne spotkanie2017-05-29

Na zaproszenie nauczycieli fizyki odpowiedział pan Jarosław Stańko – nauczyciel fizyki w Wolsztyńskim Liceum. Pod koniec maja odbyły się warsztaty fizyczne. Już kolejny raz uczniowie - tym razem klas III oraz II b -  mogli spróbować zmierzyć się doświadczalnie z zestawami służącymi do budowania obwodów elektrycznych i pomiarów dokonywanych profesjonalnym sprzętem, który LO wygrała w ramach unijnego projektu „Fizyka da się lubić”. Czasu było mało, ale niejeden z uczniów (zarówno chłopcy, jak i dziewczęta) zaskoczył umiejętnościami manualnymi, wyobraźnią i szybkością w układaniu kolejnych elementów. Godzina lekcyjna na „taki zestaw”, na prawo Ohma, Kirchoffa? Zapraszamy za rok, ale oczywiście na dłużej….