„Każde pokolenie ma własny czas, każde pokolenie chce zmienić świat…” 2017-06-28

44 kolejnych uczniów opuściło mury obrzańskiej szkoły. Program pożegnania klas III obejmował modlitwę i Mszę dziękczynną, część oficjalną na sali gimnastycznej oraz pożegnanie przez młodszych kolegów z klas II.
      Pani Dyrektor długo wymieniała liczne osiągnięcia i sukcesy naszych (już byłych) trzecioklasistów. Aż 18 z nich odebrało nagrody i dyplomy za wysiłek, pracę i trud, który zaowocował medalami, pierwszymi miejscami i wyróżnieniami na różnych konkursach. Na zdjęciach galerii zobaczycie bohaterów dnia. Trudno wymienić ich  wszystkich, ale  spróbujmy. Sandra  Adamczak  uzyskała  tytuł  „Najwszechstronniejszego  Absolwenta” (oraz  III  miejsce w rankingu Gminy Siedlec na najlepszego ucznia); Matylda Nagalska zdobyła najwyższą średnią na świadectwie ukończenia szkoły -5,44 (II miejsce w rankingu na Najwszechstronniejszego Absolwenta); Hubert Horowski i Aleksandra Dreier oprócz wyników w nauce odbierali gratulacje za VII miejsce w kraju w BRD; Krystian Waszkiewicz, Patryk Kwiecień, Maria Pilarska i Natalia Piosik - to sportowcy z licznymi sukcesami; Filip Wieczorek to uczestnik etapu wojewódzkiego konkursu „Młodzież zapobiega pożarom”. Do tego absolwenci otrzymujący świadectwa z wyróżnieniem: Paweł Pacyna, Klaudia Wyrwa, Weronika Bensch, Agnieszka Kulus (laureatka wojewódzkiego konkursu z historii), Dawid Kwiatkowski. Asysta pocztu sztandarowego: Marta Frybel i Agata Jastrząb. Rodzice otrzymali listy gratulacyjne, sponsorzy podziękowania za pracę na rzecz szkoły. Wielu (i uczniowie i rodzice) nie ukrywało wzruszenia.
     Po części oficjalnej nastąpił program absolwentów – tu najwięcej „powiedzą” zdjęcia w naszej galerii. Tradycyjnie, po raz ostatni uczniowie zaopatrzeni w „symboliczny ekwipunek” z wychowawcami obeszli budynek szkoły, złożyli kwiaty pod tablicą patrona, w górę „poleciały” absolwenckie birety. Na koniec, już trochę na wesoło, z podarowanym przez drugoklasistów tortem i poczęstunkiem Rady Rodziców w świetlicy szkolnej, można było stać się uczestnikiem Gali „Sowy Absolwenci”. Koledzy i koleżanki z klas II wychwytując ciekawe cechy, zachowania, przywary, zdolności starszych przyznało, aż 21 statuetek. Sowy ”różnego asortymentu” trafiły w ręce absolwentów. Kolejne wzruszenia towarzyszyły momentowi opuszczania świetlicy. Dziękujemy wszystkim, którzy tego dnia dali z siebie bardzo wiele, aby uroczystość wypadła jak najlepiej. Dziękujemy nauczycielom, pracownikom obsługi, Rodzicom i oczywiście młodszym kolegom i koleżankom oraz ich wychowawcom.

Absolwenci z wychowawcami