Finał Wojewódzki XL Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym2017-05-23

Losy drużyny ze szkoły podstawowej w tym roku biegły inaczej niż zwykle. Na tydzień przed turniejem  liderka  zespołu  Marysia  Milanowska złamała obie  ręce.  Dla   zawodniczki   BRD   wiąże to się z brakiem możliwości startu w konkursie. Zastąpiła ją godnie Marysia Przybyła, która miała tydzień czasu na to, by przygotować się do turnieju. Cała drużyna stanęła na wysokości zadania. Wszyscy uczniowie wspierali się nawzajem, udowadniając jednocześnie, że tworzą bardzo zgrany i solidny zespół.
        19 maja 2017 r. w Szkole Podstawowej nr 9 w Gnieźnie, odbyły się finały wojewódzkie XL Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla szkół podstawowych i gimnazjów. Wzięło w nim udział 31 zespołów reprezentujących szkoły podstawowe i 30 drużyn reprezentujących gimnazja z Wielkopolski. Zawodnicy musieli zmierzyć się w czterech konkurencjach: najpierw rozwiązać test z wiadomości o ruchu drogowym, następnie  przejechać wyznaczoną punktami kontrolnymi trasę w miasteczku ruchu drogowego, udzielić poszkodowanemu pierwszej pomocy, a na końcu pokonać wyznaczone elementy rowerowego toru przeszkód. Jak co roku  konkurencja była bardzo duża.
        Turniej  został   zorganizowany   przez   Zarząd   Okręgowy  Polskiego   Związku   Motorowego  w    Poznaniu   wspólnie z Wydziałem Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu i Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie, Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego, Wielkopolskiego Oddziału Żandarmerii Wojskowej w Poznaniu, Kuratorium Oświaty w Poznaniu oraz gospodarza turnieju - Szkoły Podstawowej nr 9 w Gnieźnie.
         W  kategorii szkół podstawowych – o puchar Marszałka Województwa Wielkopolskiego – zwyciężyła nasza drużyna w składzie: Jędrzej Waligórski, Kacper Zalisz, Sandra Ciesielska i Maria Przybyła.
         W   kategorii   gimnazjów –   o  puchar  Wojewody  Wielkopolskiego  –  zwyciężyła   również   nasza  drużyna w składzie: Huber Horowski, Norbert Kata i Aleksandra Dreier. Indywidualnie najlepszy ze Szkół Podstawowych okazał się Jędrzej Waligórski.
         Obie drużyny będą reprezentować Wielkopolskę w finale krajowym turnieju, który odbędzie się w dniach 12 - 14 czerwca 2017 r. w Nidzicy.