ŻOŁNIERZE WYKLĘCI- NIEZŁOMNI ŻOŁNIERZE! CZEŚĆ ICH PAMIĘCI!2017-03-17

Przedstawienie rozpoczęło się od odśpiewania hymnu narodowego. Następnie pan Karol Rybicki wyjaśnił uczniom, kim byli „Żołnierze Wyklęci”, jaką rolę odegrali w czasie II wojny  światowej  jako  AK,  i jaki   los spotkał  ich w   komunistycznej  Polsce.  Swoją   krótką  prelekcją  pan  Rybicki    wprowadził   publiczność  w tematykę spektaklu, przygotowanego przez uczniów z klas 1ab, 2ab i 3b pod kierunkiem pani Beaty Tomiak. Recytacje, przeplatane rozgrywającą się akcją w lesie, przesłuchiwanie „Inki” przez funkcjonariuszy  UB,  wzbogacone  dodatkowo  odpowiednią muzyką, wywoływały  wzruszenie  i  emocje  na   twarzach  uczniów i nauczycieli. W przedstawieniu wykorzystano prezentację multimedialną, w której znalazły się sylwetki Żołnierzy Wyklętych.