Dzień Patrona2017-02-28
     Uroczystość odbyła się 20 lutego 2017 roku. Gospodarzami tego dnia byli uczniowie klas trzecich pod opieką wychowawczyń p. Kaźmierczak i p. Mani.  Dewizą Zgromadzenia Oblatów Maryi Niepokalanej jest „Głosić Ewangelię ubogim”.  Do tej dewizy nawiązywało przedstawienie przygotowane przez uczniów klasy III b pt. „Szczęśliwy książę”. Dzień Patrona poprzedzony był  wcześniejszymi przygotowaniami uczniów, zgodnie z powiedzeniem „Cudze chwalicie swego nie znacie…”.

Każda klasa miała do wykonania dwa zadania: plakat informacyjny o wylosowanym mieście, w którym znajduje się Zgromadzenie Misjonarzy Oblatów oraz krótką prezentację o regionie Polski, w którym to miasto się znajduje.  Dzieci wystąpiły przebrane w różne stroje, był śpiew, taniec i muzyka charakterystyczna dla danego regionu Polski, gwara oraz ciekawostki turystyczne. Pierwsze miejsce zajęła klasa III b, która w bardzo ciekawy i wesoły sposób przedstawiła wiersz Juliana Tuwima „Okulary” w gwarze śląskiej. Drugie miejsce przypadło klasie VI a za zaprezentowanie najmniejszej parafii w diecezji gliwickiej w Kokotku. Miejsce trzecie zajęła klasa II b za inscenizację legendy „Poznańskie koziołki”.
     Dla  dociekliwych  ogłoszony  został  konkurs  pt.  „Naj… w  życiu misjonarza”. Każdy  mógł  wyszukać  i  opisać   jedno z wydarzeń dotyczących misjonarzy, ich życia i pracy, które można rozpocząć od słowa naj…, np. najmniejszy obszar misyjny, najdłużej pracujący misjonarz, największa parafia misyjna itp. W konkursie tym wyróżniono prace następujących uczniów:
  •  Anna Kramarek   kl. 6a,
  •  Jan Mogielnicki  kl. 4b,
  • Patryk Piskorz    kl. 6b,
  • Patrycja Rybarczyk   kl. 4b,
  • Marek Szymkowiak kl. 5a,
  • Monika Tomys kl. 4b.
    Na zakończenie uroczystości uczniowie obejrzeli  przedstawienie o założycielu zgromadzenia Świętym Eugeniuszu de Mazenodzie, przygotowane przez Ognisko Misyjne,  prowadzone przez p. Danutę Derwich.  Na wszystkich uczniów w tym dniu czekała słodka niespodzianka.  Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim   uczniom i wychowawcom dziękujemy za włożoną pracę i zaangażowanie.