Światowy Dzień Pluszowego Misia2016-12-01
    Ta prosta, dziecięca zabawka wzrusza, przywołuje wspomnienia i ma w sobie wiele łagodności. Przygotowano w tym dniu wystawę książek o misiach oraz gazetkę z informacją o historii ulubionej zabawki dzieci a także o niektórych filmowo-książkowych bohaterach. Oczywiście, tych najbardziej znanych i  lubianych, do których należą m.in.: Miś Uszatek, Colargol, Kubuś Puchatek oraz Miś Yogi. Nie zabrakło również dziecięcych pluszaków, przyniesionych przez łączników bibliotecznych. Biblioteka przybrała zatem urodzinowy wystrój i witała przybyłych na urodziny gości pięknymi, kolorowymi balonami.
    Grupy  przedszkolaków   oraz   uczniowie  młodszych   klas  wysłuchali   opowiadania  Anieli  Cholewińskiej - Szkolik  pt. „Herbatka u Promyka”, wzięli udział w różnych zabawach ruchowych i zatańczyli do piosenki „Pokochaj pluszowego misia”.
    Uczniom klas czwartych i piątych przeczytano  autobiografię pluszowego misia pt. „Otto”, którą napisał Tomi Ungerer. Po wysłuchaniu wzruszającej historii, odbyła się rozmowa na temat tekstu.  Nie obyło  się również  bez  słodkości! Był miód z wafelkami i ciastka z czekoladowymi misiami.