Inauguracja roku szkolnego 2016/20172016-09-05
   Następnie ok. godz.8.00 na boisku szkolnym, pani Dyrektor powitała grono pedagogiczne, pracowników szkoły, rodziców oraz 308 uczniów – szczególnie uczniów klas pierwszych Gimnazjum.
    Pani Dyrektor powiedziała o zmianach w kadrze nauczycielskiej; przeprowadzonych remontach (m. in. sala 102), zakupie sprzętu multimedialnego (2 projektory do sal nr 3 i 12 ufundowanych przez radę rodziców). Zwróciła również uwagę na sukcesy sportowe w kajakarstwie klasycznym Marcina Nowackiego - ucznia klasy 2b Gimnazjum, który zdobył złoty i brązowy medal Mistrzostw Polski.  Natalia Gorgiel, uczennica klasy 1b Gimnazjum w tym konkursie zajęła 5 miejsce.  W czasie wakacji uczniowie  naszej szkoły  brali  udział w zajęciach sportowych prowadzonych przez UMKS „Zryw”.
    Po apelu uczniowie udali się z wychowawcami do wyznaczonych sal.